Przejdź to tekstu

GRUB 2 jako domyślny program rozruchowy

GRUB 2 stał się domyślnym programem rozruchowym w Debianie, począwszy od aktualizacji pakietu grub do wersji 0.97-58 w rozwojowej gałęzi systemu. Całkowite przejście na nową wersję GRUB-a powinno nastąpić z wydaniem Squeeze'a.

Decyzja ta nie jest jeszcze ostateczna. Zespół odpowiedzialny za rozwój GRUB-a w Debianie czeka na odzew w związku z tą zmianą. Przede wszystkim prosi o testowanie nowej wersji programu rozruchowego i zgłaszanie wszelkich znalezionych problemów.

GRUB-a 2 posiada bardziej przejrzystą budowę niż jego poprzednik. Ponadto, w odróżnieniu od starego GRUB-a, jest aktywnie rozwijany.

Deweloperzy Debiana są świadomi, że dla części użytkowników, którzy korzystają ze specyficznych funkcji GRUB-a, nie zaimplementowanych jeszcze w nowej wersji, aktualizacja nie jest obecnie możliwa. Specjalnie dla ich potrzeb, wsparcie dla starszej edycji programu rozruchowego — dostępnej w pakiecie grub-legacy — będzie kontynuowane co najmniej do czasu wydania Squeeze.

Źródło: http://lists.debian.org/debian-devel-announce/2009/09/msg00002.html

Dodany przez azhag, 04 wrz 2009 o 23:18

OSnews Wykop Blip Flaker Kciuk Śledzik Facebook Identi.ca Twitter del.icio.us Google Bookmarks


Komentarze (RSS):

 1. Kudzu, 2009-09-05 00:05 [#]:

  Gdzie można zgłaszać usterki? (konkretny mail) Chodzi mi o ustawienia, które powinny być dostępne w pliku /etc/default/grub a nie są dostępne..


 2. azhag, 2009-09-05 00:21 [#]:

  Dodaj zgłoszenie w BTS (bugs.debian.org), możesz to łatwo (tzn. pierwszy raz — kiedy to będziesz musiał go skonfigurować — aż tak łatwo nie będzie ;]) zrobić przy pomocy narzędzia reportbug(-ng).

  Więcej: http://www.debian.org/Bugs/Reporting


 3. Kudzu, 2009-09-05 00:30 [#]:

  :) Może jutro spróbuję bo dzisiaj to niebardzo myślę :)

  Niektóre opcje nie wskakują przy edycji /etc/default/grub i mnie to trochę irytuje :)


Dodaj komentarz jako gość lub zaloguj się.


Podpis: